5 неща, които експертите по организация на дома не купуват

5 неща, които експертите по организация на дома не купуват

Почти на всеки се е случвало да подрежда някакъв шкаф и прехвърляйки нещата да си каже: „Не бих купила това друг път“.

В нашето общество, задвижвано от потребителите, купуването на нови вещи е импулс за много хора, но може да доведе и до претрупани домове. Това от своя страна води до стрес и допълнително напрежение  в пространство, което трябва да излъчва релакс и спокойствие.

Кои са нещата, които хората, чиято работа е да съветват как да организираме дома си, никога не купуват и за какво да се замислим преди да си дадем парите. Вижте какво разкриват те пред Good Houskeeping.

1. Ако вече имат вещ, който върши определена работа, никога не купуват нещо, което върши същата работа

 

Може да звучи очевидно, но не е нужно да имате много неща с една цел, след като едно ви напълно достатъчно. Например, ако имате само един нож за рязане на ябълка, авокадо и т.н., нямате нужда от отделен само за ябълка или само за авокадо.

2. Никога не купуват много подобни вещи

Някои хора отиват в книжарница, увличат се и купуват голяма купчина книги. А имат ели нужда в момента от всички тях? Надали може да четете 5-6 книги наведнъж? Например, купете една книга, довършете я, а след това я дайте на приятел или я рециклирате, преди да купите следващата. По същия начин няма смисъл да трупате и други подобни вещи.

3. Никога не купуват нови неща за съхранение, преди да са подредили

Вместо да отидете и да купите купища от кутии или шкаф, който да събере всички ваши вещи, първо трябва да подредите и да се отървете от ненужните вещи. Не се знае колко място ще се отвори.

4. Винаги купуват за реалния си живот, а не за човека, който искат да бъдат

Обичайно е хората да купуват неща за един въображаем живот, който биха искали да имат. Онази машина за правене на кисело мляко ще я ползвате ли? Или просто я купихте, защото си се представяте като домакиня, която бърка такова?

По подобен начин много хора купуват дрехи, които са твърде малки, с надеждата, че ще се вмъкнат в тях, или ще купуват оборудване за хоби, което, реалистично, те никога няма да имат време или склонност да участват.

Когато купувате нови неща, се концентрирайте върху вас и вашите нужди, а не върху някаква идеалистична представа кой искате да бъдете. Става въпрос за вниманието и присъствието в настоящето.

5. Не ги съблазняват специални оферти за покупка на голямо количество продукти

Много хора изглежда се отнасят към дома си като складово помещение - те купуват много продукти, само защото са на промоция или са в специално предложение.

Помнете, че вашият дом не е за съхраняване на продукти - затова имаме магазини. Живеем в един свят, където почти винаги имате достъп до всички "спешни" неща - независимо дали това е нещо от супермаркета късно вечер или бърза онлайн доставка.

Що се отнася до специалните оферти, те непрекъснато се повтарят, така че шансовете, че ще намерите любимия си шампоан или паста за зъби, намалени отново, е голям.

За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...