5 начина за бързо почистване и дезинфекция на заобикалящата ви среда

5 начина за бързо почистване и дезинфекция на заобикалящата ви среда

Днес е изключително важно да бъде домът ни чист и дезинфекциран. Освен вирусите и микробите, които ни заобикалят, трябва да се пазим и да не внесем в къщи и нови вируси.

4 инструмента за почистване, които трябва да дезинфекцирате

Ежедневната поддръжка на дома не означава само ежедневно чистене, да имате правилна техника и стратегия, но и да разп...

11/04/2018

Разбира се, никога не може да бъдем 100 % застраховани, но може да направим поне това, което е по силите ни, за да поддържаме хигиената. Сложете ръкавиците и вижте няколко прости правила, които може да следвате:

На първо място е важно е да почиствате и дезинфекцирате повърхностите - и не забравяйте да го правите редовно! Имайте предвид, че почистването само намалява микробите, докато дезинфекцията ги убива.

Как да си направим собствен ароматен дифузер

Няма по – хубаво усещане да влезеш в приятно ухаещ дом. За съжаление обаче повечето ароматизатори са пълни с хи...

27/02/2018

1. Използвайте домакински дезинфектант или разредена белина за цялостна дезинфекция.

Първо почистете повърхностите, които често докосвате като столове, маси, дръжки на врати, ключове за осветление, плотове, мивки и други със сапун или препарат и вода. След това използвайте домакински дезинфектант или разредена белина.

Може да направите и свой собствен дезинфектант. За целта ви трябват спирт, етерично масло от чаено дърво и евкалипт, вода. Налейте 1/3 бутилка със спирт, сложете 15-20 капки от двете масла и долейте с вода. Разбъркайте и почистете.

2. Избършете или измийте меките повърхности със сапун и вода.

За меки повърхности като килими, възглавници, дивани, фотьойли и други подобни, почистете, както обикновено, като избършете с влажна кърпа. След това напръскайте с дезинфектант, като не забравяте да съобразите вида на плата.

Добре е да извадите (ако е възможно) вещите на слънце.

3. Използвайте кърпички на алкохолна основа за електроника.

Електрониката като компютърни клавиатури, смартфони, аксесоари, дистанционни управления и други подобни също са повърхности, които често докосваме. Използвайте кърпички, съдържащи 70-процентов алкохол и внимателно почиствайте само външните части.

Не пръскайте директно върху електрониката. Никога не използвайте и белина.

 

4. Изпирайте дрехите и бельото с топла вода.

Знаете ли, че микробите от нашето тяло и околността се задържат и разпространяват в дрехите и бельото? Затова е много важно да перете с топла вода всички дрехи, особено, ако сте били на място с много хора.

5. Използвайте в пречиствател на въздуха или аромадифузер, за да пречистите въздуха в помещенията.

Да, въздухът в дома ви също се нуждае от почистване! Вдишването на фини частици от замърсители като изпарения от почистващи продукти, акари, плесени, алергени и други може да влоши здравословните проблеми, особено на хора, които имат проблеми с белите дробове и сърцето.

Ключът е в честото проветряване. И ако през зимата отварянето на прозорците не може да бъде както през топлите месеци, на помощ идват приспособленията за пречистване. Вариант е да купите пречиствател за въздух или да изберете арома дифузер. При първият инвестицията не е малка, докато при аромадифузерът не само ще пречистите, но и ще ароматизирате въздуха, ще помогнете за по – лесното и леко дишане и ще овлажните въздуха.

Аромадифузер може да намерите тук

Защо да използваме етерични масла като почистващи препарати

Може би сте забелязали, че когато говорим за домашно приготвени препарати за почистване, почти винаги една от съставк...

03/02/2019
За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...