Съвети за тези, които искат да актуализират интериора, но не искат да се разделят със старите мебели

Съвети за тези, които искат да актуализират интериора, но не искат да се разделят със старите мебели

Ремонтът у дома винаги трябва да е основен. Някои хора просто искат да пребоядисат стените, да сменят подовата настилка и да изберат по-ярък текстил. Ако мечтаете да актуализирате малко апартамента си, оставяйки старите мебели, ето как да го направите правилно.

Заложете на стил, който пасва на вашите мебели

Погледнете внимателно мебелите, които смятате да запазите. Най-вероятно ще изглежда хармонично в един или дори няколко стила. Когато разберете коя, изборът на палитри и покрития за апартамента ще бъде много по-лесен - вече ще имате база, от която можете да започнете.

 

Например, ако имате мебели от дърво с фрезоване или други декоративни елементи, помислете за класически или неокласически. Семпли модели, с ясни геометрични линии, ще бъдат в хармония с минимализма. Наследство от баба ви, при условие, че е в добро състояние, може да се използва за декорация на винтидж апартамент. Ако не можете да вземете решение за стила, тъй като мебелите имат различен характер, разгледайте по-отблизо скандинавския - той ще може да комбинира различни елементи в себе си.

Изберете цветова схема

Разгледайте мебелите: в какви цветове са направени? За по-добро разбиране какви нюанси ще се комбинират с интериорни елементи, запомнете правилото 60/30/10, където първото число е основният цвят, второто е второстепенното, а третото е акцентът.

Идеалната основа за палитрата ще бъде всеки неутрален цвят, като бяло, нюанси на бежово и сиво. Избраният тон е подходящ за декориране на стени, тавани, подови настилки. Вторият цвят в тази ситуация ще бъдат вашите мебели. Ако говорим за малка стая, тогава в нея голям шкаф, диван и фотьойли ще съставляват 30%. Последните 10% ще бъдат декор или текстил, който трябва да върви добре с мебелите.

Решете как да подчертаете своите активи

Погледнете старите мебели и помислете какво ви харесва в тях. Тя може да бъде материалът, текстура, цвят, декоративни елементи. Например, ако масата в трапезарията е изработена от висококачествен дъб, стаята може да бъде завършена с благородни екологични материали, които ще подчертаят красотата на дървените повърхности. Лъскавите лъскави мебели изглеждат страхотно в контраст с матовите покрития. Интериорните елементи в тъмни нюанси ще блестят с нови цветове на фона на светъл под и стени. Решете кои детайли трябва да излязат на преден план и се опитайте да направите всичко, така че довършителните материали да ги засенчват благоприятно.

Пренаредете

Пренареждането е първият съвет, който дизайнерите дават в случай, че интериорът е скучен. Планирайте нова схема – може да преместите леглото до прозореца, да промените местоположението на кухненските маса и столове.

Актуализирайте мебелите така, че да се впишат в новия ви интериор

Ако мебелите са скъпи на сърцето ви, но ясно разбирате, че външният им вид е далеч от идеалния, помислете за реставрация. По този начин не само ще актуализирате интериорните предмети, но и ще се уверите, че те се вписват в новата среда. Например, скрин, гардероб или маса могат да бъдат пребоядисани, тапицерията може да бъде сменена на дивана и фотьойлите, може да се лакират незначителни повреди. И не забравяйте за фитингите - като замените стария с нов, ще придадете свеж дъх на интериора. Ако първоначално мебелите не са били комбинирани помежду си, един и същи цвят или материал може визуално да ги обедини и да направи интериора по-хармоничен.

 

За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...