Как да проектираме коридор в модерен стил

Как да проектираме коридор в модерен стил

Стаята, която гостът вижда първо трябва да бъде във възможно най-доброто състояние. Ето защо видът на коридора е много важен, а стилът, който винаги му подхожда е модерен и доказал се с времето.

Под понятието "съвременен" дизайнерите разбират набор от модерни тенденции, комбинирани в една композиция. Модерният стил на интериора е пластичен, като неговите компоненти варират според характера на помещението. Външно коридорите в модерен стил, изглеждат семпло, без излишен декор. Но наличието на висококачествени материали, висококачествени мебели и интериорни елементи извеждат дизайна на ново ниво на естетика и удобство.

Коридорите в модерен стил ви позволяват да не губите време в търсене на неща, проектът предвижда всичко до най-малкия детайл. Интериорът на модерните коридори няма строги стилови правила. Това означава, че една входна зона може да бъде декорирана в класически, хай-тек, лофт или минималистичен стил. Основното е, че интериорът не трябва да противоречи на останалата част от стила на къщата и да не бъде претоварен.

Правило №1 - "Минимализъм"

Избирайки минималистичен дизайн на коридора, ние не почиваме на стила. Тази променлива характеристика се използва като препоръка, а не като строго правило. В модерния стил вземаме практичност от „минимализма“, като в същото време избягваме „студенината“ и безусловната строгост на този стил. Например, когато организираме малък коридор, ние винаги вземаме предвид пространството, така че обикновено заменяме обемистите шкафове и шкафове с отворени рафтове, модерни мецанини и компактни тесни кутии за моливи. Неща, които не стават, прибираме. Декорът е минимален.

Правило номер 2 - "Играта на светлина и сенки"

Тъмните тесни коридори с липса на светлина, декорирани в кафяви тонове, са ужасяващи. Ако не искате коридорът ви да изглежда депресиращ, осигурете повече светлина. Модерните лампи на няколко нива: отгоре, отдолу, по периметъра на тавана и работната зона ви позволяват да осветявате функционалните зони, като подреждате всички части на коридора заедно.

Огледалото е не само практична мебел, но и елемент от естетически възможности, който ще ви помогне да направите коридора визуално по-висок или по-широк, да добавите липсващия обем. Избягвайте твърде малки огледала, монтирани в модулни коридори. Този лош тон отдавна е надживял своята полезност.

Правило 3 - "Зониране"

Ако е по-голям, дизайнерите използват техники за зониране - условно разделяне. С помощта на мебели, декорации, прегради, светлина или цвят може да се разграничати стаята на 2-3 зони, осигурявайки удобно пространство за всяка ситуация.

 

Правило 4 - "Само модерни мебели"

Материалите, от които са изработени мебелите за коридора, са практични, лесни за поддръжка и служат дълго време. Да, мебелите със съвременни изисквания за качество и функционалност далеч не са бюджетни. Новите модели са с интегрирани дръжки и системи за плавно отваряне на затварящите механизми. Всички тези на пръв поглед дреболии създават ежедневието ни и това определено не си струва да се спестява. За малки коридори дизайнерите препоръчват компактни въртящи се, радиусни шкафове и многоетажни шкафове за обувки.

Правило 5 - "Повече  пространство"

Психологически човек се чувства по-комфортно в свободното пространство. Типични грешки на семейните апартаменти са тежките шкафове, които не се вписват в цветовата схема и стила. Отървете се от всичко, което претрупва апартамента. Под модерен стил дизайнерите имат предвид практичен дизайн, който съчетава ергономични и естетически свойства.

 

За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...