7 грешки, които домакините правят по време на почистване

7 грешки, които домакините правят по време на почистване

Почистването може да бъде е много коварна процедура. Дори и да сте 100% сигурни, че правите всичко правилно и почиствате къщата си бързо и ефективно, има доста неща, които правите погрешно и така саботирате процеса на почистване. Novate.ru разказва къде най-често домакините допускат грешки и как да ги избегнат.

Какво говори за вас най-омразната ви домакинска работа

В един списък с домакински задължения винаги присъстват занимания, които ще изпълните с удоволствие и лекота, и други...

03/11/2015

 

1. Миете всичко с един парцал

25 идеи за подарък за всяка домакиня

Празниците са само след няколко дни, а вие все още не сте купили подаръците? Със сигурност около вас има хора, които ...

20/12/2016

Основно правило при почистване е, че за всяка работа трябва да имате отделни инструменти. Това важи и за кърпите - една кърпа за съдове, друга за прах и трета за прозорци. Така няма да се налагате да вършите двойна работа с почистването и да се налага да забърсват петна, които се пренасят от мръсна кърпа. Перете кърпите след всяка употреба.

2. Бършете огледалата с влажна кърпа

Факт е, че повечето домакини не обичат да мият огледала. Защо? Много е просто - те го правят погрешно. Първата и основна грешка е, че почистват повърхността с влажна кърпа, което размазва праха върху огледалото. За да избегнете подобна неприятност, първо избършете със суха кърпа, за да оберете праха, а след това полирайте огледалото, така че да не останат отпечатъци, пръски вода или следи от паста за зъби.

3. Не почистват с прахосмукачка меката мебел

Диванът и фотьойлите трябва да се вакуумират редовно, защото по тях се натрупва много прах, не по-малко, отколкото по рафтовете и шкафовете. И ако в апартамента има домашни любимци, тогава прахът и космите са още повече. Затова калъфките и възглавници на дивана трябва да се чистят редовно.

4. Бършете праха след прахосмукачката

Ако почистите първо пода, а след това праха, означава, че ще трябва да вършите двойна работа. Когато забърсвате мебелите, от тях падат прашинки, които се наслагват по пода. След това просто трябва да минете отново пода, за да го съберете.

5. Нанасяте препарат директно на повърхността.

Има неписано правило: почистващото средство трябва да се нанесе първо върху парцал, а след това да избършете повърхността с него. Ако забележите, че на масата или мебелите има останали петна, може да ги премахнете със суха кърпа от микрофибър, особено когато става дума за стъкло, дърво и повърхности от неръждаема стомана.

6. Злоупотребявайте с детергенти

Много почистващи продукти съдържат вредни химически компоненти. Ако ги използвате много често, тогава съществува риск да провокирате алергична реакция в хората, живеещи в апартамента.

7. Почиствате безсистемно

Представете си, че почистването е рецептата за любимата ви храна. Ако не следвате последователността, тя просто няма да работи, което означава, че сте загубили времето и продуктите си. Същото е и с подреждането – трябва ви ясен план. Ако нямате такъв, просто ще работите в хаос.

7 лоши навика в домакинството, които да избягвате

Бъркотията е просто част от живота. Вещите се натрупват, създават бъркотия и се превръщат в една от многото задачи за...

23/10/2017
За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...