1. Поставете хартиени кърпи в чекмеджето със салати.
Нашите кухни въплъщава онова удовлетворение, което идва от готвенето, храненето и общуването и това, което се случва ...
12/07/2017
Няколко листа домакинска хартия на дъното на чекмеджето, в което държите салатите поглъща кондензацията, която зеленчуците генерират при охлаждане. Излишната влага може да развали лесно свежите листа, а хартията ще ги запази по-свежи за по-дълго време. Освен това ще поддържате уреда си чист и няма да се налага да чистите протекли краставици или спанак.
Можете да се мислите за доста чист и хигиеничен човек - миете ръцете си с антибактериален сапун, къпете се всеки ден ...
05/01/20182. Не разделяйте бананите.
Ако смятате, че ще улесните приготвянето на обяда като разделите бананите си един по един, грешите. Така те ще покафенеят по – бързо. За да ги съхраните за дълго време, увийте горната им част, където се съединяват с прозрачно фолио и ги късайте преди да ги консумирате.
3. Сложете ябълка в торбата с картофи.
Покълналите картофи не е желателно да се консумират, но ако ги държите по – дълго време, това е неизбежно. За да ги предпазите, сложете ябълка в торбата. Те произвеждат газ етилен, който съхранява картофите свежи.
4. Но дръжте ябълките далеч от други плодове и зеленчуци.
Етиленовият газ може да е добър за картофите, но е лош за почти всичко останало. Ако сложите други плодове около ябълките, те ще се развалят по – бързо. Затова е най – добре да ги държите в хладилника.
5. Измивайте червените плодове с оцет.
Червените плодове са много вкусни, но и се развалят бързо. За да удължите живота им, измийте ги в разтвор от 1 чаша оцет и 3 чаши вода, преди да ги приберете в хладилника. Това убива спорите на мухъл и бактериите, които ги развалят.
6. Не слагайте доматите в хладилника.
Сериозно. Така ще унищожите техния вкус, а студът не е добър за тяхната сочна текстура. Най – добре е да ги съхранявате на плота. Сред зеленчуците, които не трябва да стоят в хладилника са още картофи и лук, въпреки че те трябва да се съхраняват на хладно и тъмно място.
7. Обвийте целината във фолио.
За да запазите целината свежа за няколко седмици, увийте стъблата в лист от алуминиево фолио - той позволява на газта, която разваля целината да избяга и тя остава свежа достатъчно дълго.
8. Гледайте на билките като букет.
Купуването на пресни билки в плик и прибирането им е гаранция, че ще развалят след няколко дни. Вместо това, натопете ги в чаша с вода и ще се радвате на свежестта им по – дълго.
9. Дръжте гъбите в хартиена торба.
Хартиените торби запазват гъбите много по-ефективно от обичайните пластмасови или стиропорни контейнери. Влагата е вредна за тях, а хартията абсорбира влагата и съответно предпазва от разваляне.
10. Оставете авокадото да узрее на стайна температура.
Ако искате авокадото да узрее по – бързо- дръжте го на плота и в близост до банани или ябълки. За да спрете процеса – приберете го в хладилника.
11. Сложете лука в чорапогащник.
Ако ви се намира стар чифт чорапогащник, не го изхвърляйте. Сложете главите лук и завържете около всяка глава. Така ще го запазите за месеци.
12. Съхранявайте стафидите херметически затворени.
Стафидите са изключително трайни, но ако не ги съхранявате правилно, може да се развалят бързо. Слагането им в херметичен буркан или вана ще ги запази, а ако се свият много, просто ги накиснете във вода.
Според изследването, 1 на всеки 10 души в света поне веднъж е страдал от леко натравяне от храна. Свежестта на продук...
12/04/2018