Искате да направите ремонт на жилището си, но се притеснявате от твърде големи разходи и прекалено раздут бюджет. Не сте единствените и е нормално да имате подобни опасения. Но ако следвате няколко прости съвета, няма да се налага да правите компромис с качеството и стилния интериор, при това - с умерени разходи.
Преди: Празно място Ниски тавани и невзрачна камина – тази стая „плаче“ за промянаСлед: Свежа и за...
10/04/2016Планирайте
Знаете ли каква е приликата между ремонта на банята и ремонта на колата? И за двете трябват качествени материали (при...
31/05/2016На първо място, трябва да анализирате състоянието на жилището и да си поставите реалистични цели. Доверете се на препоръчани изпълнители и им обяснете какво точно искате, както и какъв е бюджетът, в който трябва да се поберат, без компромис. Следете напредъка на работата, коригирайте плана за действие, ако е необходимо. Насочете усилията си да подобрите оформлението като преподредите мебелите, а не да се налага да местите стени. Правилното планиране на разходите е един от ключовете за успех.
"Втори шанс“ на мебелите
Когато планирате бюджетен ремонт, трябва да направите компромис с новите мебели. Вижте първо наличните и преценете кои може да се ремонтират или преобразят (боя, фолио, нови дръжки…). Понякога реставрираните мебели може да се превърнат в основен акцент на стилния интериор.
"Вечни“ материали
Ако трябва да купите нещо по – скъпо, нека това бъдат довършителните материали. Има материали, които буквално са „вечни“, затова всеки лев за тях си заслужава. Например, ако имате естествен паркет, възстановете го, вместо да слагате ламинат. Ако искате нещо по – различно, пренаредете го, сменете цвета… Дървото старее красиво и ще изглежда стилно.
Старите стени - основата на нов стил
Тухлените стени могат да „заживеят“ нов живот в интериора и да зададат посоката за необичаен стил. По желание старата тухла може да бъде боядисана (в модерен бял или сив цвят).
Oпитът е важен
Ако смятате, че имате талант и сте убедени в крайния резултат, можете да направите част от ремонта сами. Но за по – сложни неща като електричество или ВиК, по –добре се доверете на специалисти.
Първо скъпото, а след това евтиното
Когато купувате нови вещи, започнете първо с по-скъпите, а след това по – евтините - кухня, диван, легло и така нататък, в низходящ ред. Този метод ще ви позволи да не губите пари за дреболии първоначално.
Функционалността е основата
Важно е правилно да планирате пространството и да се съсредоточите върху качеството и функционалността на интериорните елементи. В кухнята модулите трябва да са практични и издръжливи, защото се използват интензивно. Банята трябва да е удобна, а не да имате малка мивка, на която да се чудите как да се зизмиете. Все пак не бива да пестите от материали, за да не съжалявате само след няколко месеца.
Започването на ремонт на дома винаги е изпълнено с много неизвестни и решения, които трябва да се вземат. Понякога се...
29/03/2017