По време на грипния сезон, ако у дома има някой болен, лесно може да предаде вируса на хората около него. Затова е необходимо да вземете мерки, за да се защитите. Същите мерки може да приложите и при настоящето извънредно положение, породено от епидемията от коронавирус.
Токсични химикали у дома може да се окажат причина за много алергии и болести. Ето къде се съдържат те и как да...
02/02/2017Какво трябва почистите?
Дръжки на вратите и други повърхности, които най-често се докосват.
Събуждате ли се сутрин по-уморени, отколкото когато си лягате? Имате ли главоболие, запушен нос или суха кашлица? Тру...
16/05/2018Спално бельо, кърпи, покривки, калъфи, дивани възглавници
Продукти за лична хигиена: четка за зъби, гъба за съдове и съдове, кърпички
Какво да правите?
Избършете дръжките, крановете и копчета, ключовете. Бактериите и вирусите могат да живеят на повърхността им до 48 часа. Третирайте с дезинфектант или с памучна кърпа, натопена в алкохол (дистанционно управление, превключватели).
Вместо обичайните препарати, използвайте белина и водороден пероксид.
Сменяйте спално бельото и хавлиите по-често. Изперете дрехите на най-висока температура. Ако вашата пералня има антибактериална функция за сушене, не забравяйте да я използвате.
Мийте ръцете си често. Така ще намалите шанса да се заразите.
Ако някой има вирусна инфекция, която се предава по въздушно – капков път, определете му вилица и лъжица, с която да се храни само той. Изолирайте го в отделна стая, проветрявайте редовно жилището. След като оздравее, изперете чаршафите и калъфите, почистете и дезинфекцирайте стаята. Може да звучи прекалено, но имайте предвид, че много от тези вируси може да останат и да се пренесат върху някой друг.
В сезона на настинките и грипа е важно не само да взимаме превантивно противогрипни и имуностимулиращи медикаменти, н...
06/11/2018