Когато правим ремонт едно от най-важните неща, които трябва контролиранме, наред с изпълнението на задачите и качеството на свършената работа, е бюджетът. Често обаче, в еуфория от очакваните промени, сме склонни да правим необмислени инвестиции. За да не съжалявате обаче от направените инвестиции и да не се озовете с празен джоб и разбити представи за нещата, вижте някои от най-често срещаните грешки при ремонта, които могат да ви струват скъпо.
Според проучване на производителя на бои и строителни решения Ограхим 23% от българите правят цялостен ремонт, докато...
24/11/2015Правите нещата по последен писък
Стъклен кухненски гръб, кожени дръжки, лъскави шкафове ... Да, красиви са, скъпи са, но дали ще издържат теста на времето? Преди да инвестирате куп пари в тях, премислете внимателно и помислете дали да не заложите на елементи, които няма да излязат от мода скоро. Ако все пак искате да сте в крак с тенденциите, заложете на аксесоари или определени елементи, които след това може лесно да смените.
Знаете ли каква е приликата между ремонта на банята и ремонта на колата? И за двете трябват качествени материали (при...
31/05/2016Ремонтирате сами
Ограниченият бюджет за много хора е индикация да направят всичко сами. Дали обаче рискът си заслужава? Ако нямате опит и трябва да работите с електричество или ВиК, ако нямате опит в боядисването и ако не сте убедени в крайния резултат, по-добре се доверете на майстор.
Подценявате ремонта
След като вече сте решили да правите ремонт и имате определен бюджет, бъдете готови на допълнителни разходи. Дори да сте разчели цените за материали, бои, майстори и т.н до най-малката подробност, бъдете сигурни, че ВИНАГИ има нещо, което може да обърка сметките ви. Заделете си поне 50% над предвидената сума именно за тези неочаквани неща и не правете компромис с качеството, защото нв крайна сметка…евтиното излиза скъпо.