Ремонтът у дома изисква и контрол на бюджета

Ремонтът у дома изисква и контрол на бюджета

Една от най-големите пречки при обновяването на дома е бюджетът и неговото управление. Ако сте купили жилище, което се нуждае от промяна или просто искате да освежите дома си, най – вероятно пред вас стоят куп въпроси, свързани с ремонта. А най – същественият е бюджетът. Понякога разходите за строителство и материалите могат да се увеличат, а работата да се проточи до безкрай.

Колко пари харчим за ремонт у дома

Според проучване на производителя на бои и строителни решения Ограхим 23% от българите правят цялостен ремонт, докато...

24/11/2015

За да може да реагирате обаче на всички предизвикателства и да се вместите в бюджета си, ето няколко експертни съвета, които може да са ви от полза.

1. Премислете къде и какво искате да ремонтирате

Как да направим качествен ремонт на банята?

Знаете ли каква е приликата между ремонта на банята и ремонта на колата? И за двете трябват качествени материали (при...

31/05/2016

Преди да започнете ремонта помислете – коя стая ще ремонтирате, какво ще направите по нея. Не се изкушавайте да започвате обновление и на другата стая, на коридора, да смените и тапетите в хола…Това е гаранция, че ще възникнат множество допълнителни плащания.

2. Направете план и се консултирайте с професионалисти

Най – добрият ремонт е когато имате точен план - от структура (ако се налага събаряне на стени, през ремонтни дейности (шпакловане, боядисване, ВиК и ел. инсталации….) до мебелите. За да сте сигурни, че ще имате възможно най – точната сметка, се консултирайте с архитект или интериорен дизайнер. По-добре е да го оставите на професионалисти, отколкото да направите грешки, които биха ви стрували повече.

 

3. Задайте бюджета си

Бюджетът ви зависи от това дали планирате да извършите основно или второстепенно обновяване на дома ви. Важни неща, които трябва да имате предвид, са вашите спестявания, потенциалните източници на средства като банкови заеми и сметките, които в момента плащате. Направете си сметка за средствата, които може да отделите за мебели, за бои, за допълнителни, „извънредни“ нужди.

Ако правите голям ремонт, имайте предвид, че понякога може да се наложи да живеете другаде, което също би струвало допълнително.

4. Евтино обновяване

Не е нужно да ремонтирате цялата къща наведнъж. Дори и свежата боя може да промени облика на мястото. След време, сменете паркета, след това мебелите….Помислете дали може да проточите във времето нещата и да правите по малко, за да сте уверени, че няма да имате недостиг на средства.

 

5. Задайте времева рамка

Важно е да определите график и да следите за стриктното му изпълнение. Не се поддавайте на манипулации, особено ако няма обстоятелства, които биха забавили процеса. Говорете с вашия изпълнител и задайте оптимистична и за двете страни времева рамка - такава, която също позволява възможни или неизбежни закъснения.

10 начина да обновите кухнята без основен ремонт

Кухнята е стаята, която най-често се нуждае от ремонт. Не само защото тенденциите при нея се променят много бързо, но...

23/06/2016
За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...