Плодове, зеленчуци, сладкиши, хляб, сосове, маринати и консерви. Всички тези продукти съхраняваме обикновено в хладилника или на плота. Оказва се обаче, че често грешим в това, кое къде държим и не само че не може да удължи срока им на годност, но дори и да бъде вредно за продуктите.
Тази фурна е създадена така, че да разпознава храната, която готвите и да програмира точно времето за приготвянето й....
09/04/2016Вижте някои храни, които често съхраняваме неправилно
Хлябът се държи най-добре в плътно затворена кутия за хляб с малко сол, която ще го предпази от мухъл. Ако оставите хляб в торбичката на супермаркета, той ще остане мек, но има голям шанс той да бъде покрит с плесен след няколко дни. Съхранението на хляб в хладилника също не е най-добрата идея, тъй като при по-ниска температура водата се изпарява значително по-бързо и така хлябът ще хване плесен много бързо.
Фризерът е чудесен уред и помощник когато става въпрос за запазване на храната за дълго време или искаме да замразим ...
05/04/2020
Шоколадът се съхранява на студено, тъмно място. И не бива да го поставяте в хладилника, тъй като температурната разлика ще доведе до появата на вода по повърхността, която се превръща в бяла плака. Това не влияе на вкуса, но прави шоколада да изглежда много непривлекателен.
Смята се, че медът няма определен срок на годност. Най-важното е да го съхранявате правилно. Трябва да държите меда на студено, тъмно място, но не и в хладилника. В хладилника той може да кристализира и да загуби част от добрите си свойства.
Зехтинът трябва да се съхранява на стайна температура, далеч от пряка слънчева светлина. Но не го поставяйте в хладилника: ниските температури водят до образуването на бели парченца, което е кондензирана вода.
За да се запазят лука и чесъна свежи за дълго време, най-добре е да се поставят на студено сухо място, например малка кутия в шкафа.
Портокалите и други цитрусови плодове могат да се съхраняват на кухненския плот, но не и в хладилника - ниските температури ще развалят вкуса на плодовете.
Съхраняването на авокадо е трудна задача. Ако плодът е узрял, можете да го държите в хладилника, тъй като ниските температури ще спрат процеса на зреене. Но ако плодът все още не е напълно узрял, трябва да го държите на плота.
Краставиците може да се съхраняват в хладилника, но само за няколко дни. Ниската температура ще накара краставиците да изгният много бързо.
Патладжанът просто не харесва ниски температури и ще загуби всичките си добри качества много бързо. По-добре е да се съхранява на стайна температура, далеч от пряка слънчева светлина.
Ако наистина искате да поставите домати в хладилника, не го правете те ще загубят естествения си вкус, а студеният въздух забавя естествения процес на зреене и унищожава тънките мембрани вътре в тях. Те трябва да се съхраняват на стайна температура.
Най-доброто място за съхранение на яйца е на вратата на хладилника, защото температурната разлика всъщност намалява значително срока на годност на яйцата. И експертите не препоръчват да изваждате яйцата от кутиите, в които се продават, за да ги запазите свежи за по-дълго време.
Брашното привидно се съхранява лесно, но всъщност не е така. Високата влажност и високите температури могат да доведат до появата на буболечки и мухъл. Най-добрият вариант е затворен буркан, съхраняван в хладилника или в шкафа.
Въпреки факта, че много от нас съхраняват ядки на стайна температура, това не е най-добрият вариант. Някои от тях (например бадеми и орехи) могат да се съхраняват само 1-2 седмици при висока температура и след това ще се развалят. Те трябва да се държат в хладилника. По този начин те могат да се съхраняват до 9 месеца.
Целината, за разлика от братовчедния си магданоз, трябва да се съхранява в хладилника. Но не я увивайте в плик, а в алуминиево фолио.
Всеки човек знае, че правилното измиване на храната е от съществено значение за нашето здраве. Всичко изглежда доста ...
17/04/2020