Тези неща могат да съсипят тиган с незалепващо покритие

Тези неща могат да съсипят тиган с незалепващо покритие

Какво съсипва тиганите с незалепващо покритие - тиган с незалепващо покритие върху котлона с дървени и силиконови прибори наблизо

4 лесни начина да премахнете загорялата храна от тигани и тави

Колкото и да обичате да готвите, колкото и вкусни, и изкушаващи ястия да правите, накрая се налага да миете съдовете....

07/12/2018

1. Използвате метални прибори

Както Кейтлин откри, използването на метални прибори върху тигани с незалепващо покритие е огромно не-не! Покритията с незалепващо покритие не са много издръжливи и използването на метален прибор със сигурност ще остави трайни следи и драскотини.

7 грешки, които могат да увредят чугунения тиган

Чугуненият тиган може да изглежда супер издръжлив, надежден и вечен, но за да бъде такъв, тайната се крие в правилнат...

08/09/2019

Вместо това използвайте дървени или силиконови прибори.

2. Измивате ги в съдомиялната машина

Както детергентите, така и горещата вода могат да износят незалепващото покритие с течение на времето, дори ако самият тиган е етикетиран като подходящ за съдомиялна машина.

Вместо това използвайте мека гъба и малко количество препарат за съдове или сода за хляб.

3. Използвате спрей за готвене

Спреят за готвене може да се натрупа и да се втвърди върху незалепваща повърхност с течение на времето, създавайки слой остатък, който е почти невъзможен за отстраняване.

Изберете масло или олио на дъното на тиганите с незалепващо покритие, когато готвите.

4. Загрявате ги предварително без масло

Поставянето на „сух“ тиган с незалепващо покритие върху топлина може да освободи вредни химикали във въздуха.

Затова сложете мазнина и тогава загрейте.

5. Готвите на много висока температура

Тиганите с незалепващо покритие не са предназначени да се използват на много висока температура. Високата топлина може да повреди незалепващото покритие и да освободи вредни химикали.

6. Рязка смяна на температурата твърде бързо.

Бързите температурни промени (като преместване от горещ котлон под  студена вода) могат да изкривят тигана с незалепващо покритие.

Вместо това оставете тигана да се охлади за няколко минути след готвене, преди да го изплакнете или почистите.

7. Готвите силно киселинни храни

Готвенето на големи количества кисели храни в тиган с незалепващо покритие бързо ще изхаби поритието.  (въпреки че е добре да добавите капка нещо киселинно като лимонов сок или оцет по време на готвене.) Поради тази причина е най-добре да избягвате рецепти с доматен сос в тигани с незалепващо покритие.

 

8. Не ги съхранявате правилно

Тиганите с незалепващо покритие могат да се надраскат, ако са подредени един върху друг. Поставете хартиена чиния като буфер между всяка тава.

Дори най-добрият тиган с незалепващо покритие няма да издържи вечно. Средният живот на съдовете с незалепващо покритие е около 5 години, въпреки че тиганите, които се използват рядко, могат да издържат малко повече.

Въпреки това, ако забележите, че някой от вашите тигани с незалепващо покритие е надраскан, повреден, наранен или олющен, го изхвърлете. 

За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...