Дори малък апартамент ще бъде удобен, ако неговата ергономичност е обмислена. Подредете мебелите в хола, изберете удобен кухненски комплект и легло – с няколко съвета е лесно да го направите сами.
За тези, които не живеят в един минималистичен рай, разхвърляните стаи и претрупаността са ежедневие. С няколко хитри...
30/11/2016В няколко поредно статии ще разгледаме как да направите всака стая у дома удобна за живеене. и тъй като първото впечатление започва след отваряне на вратата, започваме от:
Коридора
Когато става въпрос да избираме мебели за кухнята, хола, спалнята, дори и за банята влагаме цялото старание и внимани...
09/04/2017Основната тайна на доброто настроение, когато се приготвяте за работа и се връщате у дома, е удобен коридор, където всички предмети са по местата си.
1. Изчислете ширината
Обикновено в типичните апартаменти коридорът е коридор: оптималната му ширина зависи от посоката на отваряне на вътрешните врати. Ако е вътре, тогава ви е достатъчен проход с ширина 90–100 см . Но ако вратата се отваря към коридора, бъдете готови да оставите 140 см в резерв.
2. Не претрупвайте коридора с мебели.
За да свалите обувките си и да свалите връхните си дрехи, ви трябват буквално няколко квадратни метра. Ако имате тесен коридор в апартамента си, откажете се от шкафове до тавана - дайте предпочитание на скринове и рафтове. За да избегнете блъскане на лактите, когато слагате шапка или палто, разстоянието между две стени или шкафове трябва да бъде най-малко 96–100 cm . И за да протегнете напълно ръцете си в различни посоки, ще ви е необходим проход с ширина 183 см .
3. Не окачвайте рафтове твърде високо
В противен случай подготовката за разходка ще се превърне в търсене. Височината на висящите конструкции и шкафовете, на които съхранявате често използвани предмети, не трябва да надвишава 200 cm. Помислете и за местоположението на закачалките - направете допълнителен ред куки, като вземете предвид растежа на децата.
Снимки: Unslpash.com