6 грешки, които правим с отворения план в интериора

6 грешки, които правим с отворения план в интериора

Отворените интериори са все по – често срещани не само в модерните офис помещения, но и в домашния интериор. Но за съжаление, не всеки знае за неговите характеристики, което води до фатални грешки в дизайна на стаите. За да избегнете съзнателно неуспешните подходи, трябва да познавате няколко основни правила за открито пространство.

Идеи за отворени кухня и трапезария в едно (част 1)

Кухнята е с трапезария е място, на което готвим, храним се, забавляваме се, събираме се със семейството, почиваме си....

17/07/2016

Подобен интериор е идеален за семействата, които ценят свободата и общуването, то е предпочитано и за по – малки жилища, защото дава усещане за простор.

Но нека да следваме някои правила, за да вземем максимума от това оформление.

19 проекта с отворен план жилища

Животът без стени, разбирайте отворен план жилища, които комбинират в едно пространство кухня, трапезария и всекиднев...

16/04/2017

1. Не поставяйте мебели по стените

Много известни дизайнери смятат, че в отворен план да подредите мебели по стените е същото като да летенето в балон със затворени очи. Отвореното пространство е създадено с цел да се експериментира и да се отдалечи от стандартното подреждане на дивани, фотьойли, маси и други предмети. Мебелите трябва да бъдат поставени в центъра на стаята, създавайки функционални групи. Ако го подредите плътно до стените, ще имате сиво, скучно пространство с празен център.

2. Не използвайте подови настилки, които са различни по стил.

Няколко различни подови покрития, които трябва да разграничават отделните зони, само ще развалят интериора. Но изборът на един стилен материал, напротив, ще обедини площта на кухнята, трапезарията и хола помежду си, визуално ще увеличи пространството. Ако тази опция е твърде скучна за вас, тогава изберете подови настилки, които са различни по материал, но еднакви по стил и цвят.

3. Не създавайте твърде отворено пространство.

 

Всъщност дори откритото пространство трябва да включва „интимни ъгли“, които ще добавят уют и комфорт. Ето защо, когато декорирате, обърнете внимание не само на „обществените площи“, където ще се събират членове на семейството и техните гости, но и на „личната територия“. Такъв „интимен ъгъл“ може да бъде кът със столове и масичка за кафе, например или канапе, на което да се отпуснете.

4. Не забравяйте за зонирането

Сега не говорим за паравани, плъзгащи се стени или ограничители.  Можете да разделите функционални зони с ярък килим или лампа. Също така, дизайнерите препоръчват да се използват мебели за зониране: стелажи, ниски шкафове, маси. Те не само ще станат визуална бариера между различните зони на стаята, но и ще направят пространството по-функционално и практично.

5. Обърнете внимание на зоните за движение

Преди да планирате подреждането на мебели в стая с отворен план, помислите как ще се движите между тях. Човек не трябва да се блъска в диван, стол или маса "по път". Мебелите трябва да стоят удобно и логично - за открито пространство това е особено важно.

 

6. Не купувайте мебели от една колекция.

Много хора, които не са сигурни в добрия си вкус, предпочитат да поръчат мебели за стая от една колекция или от един комплект. В резултат на това интериорът изглежда скучен, сив, монотонен. Изглежда, че е стилно, но няма акцент. Ето защо, не забравяйте- изберете мебели с  различни форми, цветове и размери. Средата трябва да казва, че всички компоненти са внимателно подбрани във времето и не са закупени за един ден. Според професионалните дизайнери е необходимо да използвате контрастни светлини и други интериорни елементи в различни зони - така можете да създадете страхотна илюзия за разделяне на пространството.

Как да оформим стаята с отворен план?

Ако живеете в апартамент, който е отворен план, вижте няколко препоръки за обзавеждане от дизайнерите:  Размеръ...

19/06/2017
За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...