Знаете, че е тя, когато я видите. Усещате я, когато влезете. Това е място, което е удобно, сплотено, функционално, стилно. Това е перфектната дневна и за да я постигнете всичко, което трябва да направите е да следвате няколко експертни съвета.
Преценете мащаба
Когато купувате мебели, преценете размера преди стила, за да не се окаже, че ще се влюбите в диван, който е прекалено голям - или каквито и да е мебели, които ще превземат стаята или ще блокират трафика. Златно правило: оставете около 45 см между масичката за кафе и дивана. По този начин никой няма да се наложи да маневрира, за да седне. И позволете поне 75 см за пътеките.
Намерете фокуса
Основното място за седене (обикновено дивана) трябва да има идеален изглед - камина, прозорец или любими произведения на изкуството. Ако стаята се превръща и в място за почивка, скрийте телевизора.
Намерете свързваща точка
Ако искате да смесите няколко стила, намерете нещо, което да свързващо. Обикновено това е цвета. Заложете на една палитра и нека всичко се върти около нея.
Не забравяйте прозорците
Те са очите в душата на дома. Дайте им завесите, което заслужават, и те ще привлекат погледите. Закачете ги точно под тавана или корниза, за да създадете илюзията за допълнителна височина и по-големи прозорци. Внимавайте да не са твърде дълги. Завесите трябва да "целуват пода". Те не трябва да събират прах, или пък да изглеждат като панталони с високо качество.
За да завършите облика им, добавете слоеве. Щори или прозрачни пердета под всяка завеса дават дълбочина на прозореца и интерес и имат практическа полза - можете да регулирате количеството на светлината.
Закачете картината професионално
Преди да вземете чук, позиционирайте картината на нивото на очите - или, ако нивото на очите в дома ви варира значително, на около 1.5 метра от земята. Това се отнася за една снимка или за център, около който да оформите другите.
Ако правите серия от снимки, постарайте се да има поне 5 см между отделните картини.