Атмосфера
Всеки вид светлина преди лягане може да потисне производството на мелатонин, хормон, който контролира циклите на съня. Ето защо, когато се подготвяте за лягане, е по-добре да избягвате гледането на телевизия и четенето на телефон или таблет. Вечер използвайте слаби лампи в спалнята, за да предизвикате сън. През нощта затворете плътно прозорците и елиминирайте всички източници на светлина, включително електрическите уреди. Затъмняващите завеси са най-добрият начин за защита от външна светлина. Маска за сън ще ви помогне да създадете илюзията за пълна тъмнина.
Чист въздух и хладина
Изчистете спалнята си от излишните мебели и аксесоари, които събират прах. Почиствайте по-често и основно - чистият въздух и пространство ще създадат усещане за комфорт. Вентилационните и климатичните системи с режим на овлажняване ще помогнат за поддържане на оптималната температура за сън при 18–20 °C.
Качествен матрак и спално бельо
Еластична основа за легло и матрак с ортопедични свойства са нещо, от което не можете да пестите. При избора й се съобразете с личните си предпочитания за степента на твърдост и позата, в която спите, същото важи и за възглавницата. Важен е съставът на спалното бельо - памук, бамбук и лен подпомагат термо- и влагорегулацията на тялото.
Тих режим
На етапа на планиране разпределете за спалня стаята, която е най-отдалечена от хола и общите части. Висококачествените прозорци и шумоизолиращите покрития са ключът към здравословния сън. Електронен звуков филтър, който създава естествен „бял шум“, който абсорбира звуците, ще предпазят от неприятен шум.
Цветя и любими аромати
Жив букет или флорален принт върху спално бельо и тапети са топло посрещнати в спалнята. Напълнете стаята с любимите си аромати, изберете успокояващи и сънотворни аромати. Приятните миризми повдигат настроението ви, позволявайки ви да избягате от грижите на деня.