Спирането на тока може да бъде доста неприятно, особено ако навън е топло и продължително време, или пък има проблем и хладилникът ви не работи. Това, което може да се случи най-лошо е, храната да се развали, но ако следвате няколко трика, няма да имате проблем.
Някои храни няма никаква нужда да бъдат съхранявани в хладилник. Вижте кои продукти страдат от студената среда: &nbs...
22/11/2015Дръжте термометър в хладилника
Това ще ви помогне да поддържате оптимална температура и да следите дали тя се покачва над недопустимо ниво. Така например за фризера тя трябва да е -17, а тази в хладилника да е 4 градуса.
Само с няколко прости стъоки вашият хладилник ще бъде чист и организиран, а вие няма да губите време в търсене. Пред...
03/06/2016Дръжте вратите затворени.
По време на прекъсване на електрозахранването, се опитайте да отваряте вратата на хладилника и фризера възможно най-малко, за да не се вдигне температурата.
Замразете бутилките с вода и ги използвайте за охлаждане на храната в хладилника.
Замразете няколко бутилки с вода във фризера и след това ги използвайте , за да поддържате температурата в хладилника на 4 градуса.
Торбичка с лед
Наличието на охладител може да ви бъде полезно, когато трябва да запазите храната при по –продължително време без ток.
Групирайте храни във фризера.
Колкото по-пълен е фризерът, толкова по-дълго храната остава свежа в него. Опитайте да запазите фризера пълен или поне да групирате храните в него заедно в единия край.
Замразете остатъците от храната
Помислете, дали да не преместите остатъци от храната във фризера, за да я запазите по-дълго.
Премислете кои храни можете да запазите и кои трябва да изхвърлите.
Колкото и да се опитвате да поддържате правилната температура във фризера и хладилника си, ако прекъсването на електрозахранването продължи дълго, има опасност от разваляне. Затова преценете кои храни можете да съхранявате и кои по-добре да изхвърлите, след като са били държани повече време на ниски температури.
Най-дълготрайните храни при някаква техническа повреда са твърди и преработени сирена, масло и маргарин, пресни необрязани плодове и зеленчуци, сушени плодове, фъстъчено масло, желе, сос, горчица, кетчуп, маслини и кисели краставички. Можете също така да съхранявате хляб, плодови пайове, пресни гъби, билки и подправки.
Внимавайте с варено или сурово месо, птици, морски дарове, меки или нискомаслени сирена, мляко и сметана, варени тестени изделия, ориз, картофи, пресни плодове и зеленчуци, варени зеленчуци, гювечи, супи и яхнии.
Търсите нещо в хладилника поне по няколко пъти на ден. Защо тогава не го организирате и подредите по логичен и разцио...
21/09/2016