6 неща, които мием или перем твърде често

6 неща, които мием или перем твърде често

Повечето хора използват водата неефективно, като според статистиката 90% от дрехите, които перем не са мръсни. В същото време, забравяме за други, които трябва да отидат директно в пералнята.

12 трика за пране, които ще променят дрехите и живота ви

Нека си го кажем - прането е скучна работа. Но тя също така е от ключово значение за удължаване живота на вашия гарде...

10/01/2016

 

Вижте какво трябва и какво не да се пере често и кое, не чак толкова.

5 употреби на белината извън прането

Търсите домашно почистващо средство, което да е универсално и да не ви струва куп пари? Вземете белина. Ако смятате, ...

22/06/2018

 

1. Клин срещу дънки

Честото пране на дънките отмива боята и те губят цвета си. Освен това високата температура насърчават свиването, което ще ги дефромира. Затова е по – добре да се перат по – рядко, а ако е възможно, да бъде на ръка.

Но когато говорим за клиновете, нещата са напълно различни. Проблемът с всички плътно прилепнали дрехи е, че те абсорбират потта и създават благоприятна среда за растежа на бактериите, което води до появата на неприятни миризми. Ако носите клин в ежедневието, можете да го перете след 2-3 носения, а ако е за активни спортове, след всяка тренировка.

2. Спортни сутиени срещу ежедневни сутиени

Около 200 жени са анкетирани и попитани колко често перат сутиените си. Около една трета от жените казват, че го правят на всеки 2 седмици, докато останалите още по-рядко, като се има предвид, че не носят един и същи сутиен всеки ден.

Имайки няколко комплекта бельо, можете да ги сменяте всеки ден и да ги перете по-рядко, за да запазите формата им. Спортните сутиени обаче трябва да се перат след всяко носене.

3. Подложка за баня срещу кърпа

Кърпите трябва да се  сменят след 3-4 употреба. За да намалите броя на прането до 1 път на всеки 2 седмици, можете да използвате 2 кърпи, така че всяка от тях да изсъхне добре между употребите. Ако пренебрегнете това правило, вашите кърпи може да миришат и бялата тъкан ще посивее.

Изтривалки за баня се замърсяват по-често, отколкото мнозина от нас си мислят. Мократа материя, която се намира в тъмно и топло помещение, е идеална среда за растежа на бактерии и плесени и трябва да се пере веднъж седмично.

4. Спортна срещу зимна шапка

Ако не носите една и съща шапка през целия есенно-зимен сезон, достатъчно е да я перете средно веднъж на 2 месеца или 3 пъти на сезон. Повечето от тях могат лесно да се почистват в пералнята, без да се разваля качеството, но винаги четете етикета за грижа.

Спортните се препоръчва да се перат ръчно 2 пъти на лято в хладна вода, за да не се развали козирката.

5. Възглавница срещу чаршаф

Прахът, събран върху чаршафа задържат вируси, спори, бактерии и други вредни микроорганизми. Когато ги вдишвате постоянно, съществува риск от развитие на алергични реакции, затруднено дишане и дразнене на лигавиците. Мъртвите клетки на човешката кожа са храна за акарите в леглото. За да избегнете подобни проблеми, по-добре е да ги перете  веднъж на всеки 10 дни.

Не забравяйте да обърнете специално внимание на калъфките - трябва да ги сменяте по-често от чаршафите и покривалата. Останките от грим, себум и бактерии се натрупват върху тях, което може да причини появата на  акне и други кожни обриви.

6. Яке срещу палто

Якетата трябва да се перат на не повече от веднъж на 3 месеца в студена вода. Горното облекло не влиза в контакт с кожата, така че не изисква често пране. Ето един добър трик: поставете няколко тенис топки в пералнята, за да предпазите перата да не се сбият.

Повечето палта не могат да се перат, затова ги дайте на химическо чистене.

Хитри „направи си сам“ идеи с щипки за пране

Щипките за пране се оказва, може да използваме не само, за да закачим прането. Тези на пръв поглед много безлични ску...

10/08/2016
За още идеи за дома последвайте ни в
Сподели:
Абонирай се за нашия бюлетин
Какво търсиш?...