Ако пералнята ви започва да мирише, а дрехите ви не са изпрани добре, явно проблемът е в пералната машина. Затова експерти препоръчват да я почиствате ежемесечно, за да предотвратите превръщането й в развъдник на бактерии и микроби. Високите температури, замърсяването и бактериите от дрехите, остатъците от перилен препарат и омекотител и тъмната среда могат да ви оставят следи, но решение има и за това.
Тази машина е истинско съкровище и необходимост за всеки дом. Обикновено сме свикнали да гледаме на пералнята като на...
17/11/2017Ето как да поддържате чистотата на пералнята си и да се радвате на ухаещо и чисто пране.
Какво ще Ви е необходимо
Въпреки че е изкушаващо да оставим пералнята да изпере всичко, докато почистваме останалата част от къщата, факт е, ч...
13/08/2021Микрофибърна кърпа
Голяма пластмасова кофа
Малка четка за почистване с мек косъм
Ръкавици
Белина с хлор
Как да действате?
Изпразнете чекмеджетата на пералнята и дозатора. Изсипете една чаша или повече хлорна белина в барабана на пералнята. Друга възможност е да добавите 1/2 чаша течна хлорна белина в отделението за перилен препарат на чекмеджето на дозатора, след което напълнете отделението на дозатора за белина с хлорна белина до най-високото ниво.
Изберете нормален цикъл на пране. Задайте температурата на водата 60 или 90 градуса.
Стартирайте пералнята и я оставете да завърши пълен цикъл пране.
Ако не използвате хлорна белина, можете вместо това да използвате една пълна чаша водороден прекис .
Когато цикълът приключи, използвайте мека, абсорбираща кърпа, за да изсушите вратата на пералнята и избършете уплътненията с микрофибърна кърпа или четка с мек косъм. Подсушете мястото с мека кърпа.
Изплакнете чекмеджетата с гореща чешмяна вода. Ако то е силно замърсено, накиснете в гореща вода за 10 минути. Изплакнете и оставете да изсъхне.
Повечето перлани имат филтър за мъх , който трябва да се почиства рутинно, затова не го пропускайте.
Сега пералнята ви е почистена и готова за следващото зареждане!