Като се има предвид цената на недвижимите имоти в Лондон, не е изненадващо, че предприемчивите британци търсят алтернативни начини да се сдобият с жилище. Някои купуват товарни контейнери, други купуват изведени от експлоатация автобуси, превръщайки ги в удобен дом. Има и ентусиасти, които се заемат с превръщането на фабрика пространство в модерен домове. Това се случва с една творческа двойка, която успява да превърне малка сладкарница в апартамент на две нива.
Този микроапартамент от 31 квадратни метра се намира в Манхатън, Ню Йорк. Клиентът на студиото Allen+Killcoyne Archi...
19/02/2016Идеята за трансформиране на старо фабрично пространство не е нова, но всяка промяна е уникално творение, което заслужава специално внимание. Фантастичното местоположение (само на няколко минути от центъра) прави старата сграда повече изкушаваща за тези, които мечтаят да живеят в столицата на Великобритания в един от най-престижните райони.
Пространството е с площ 60 кв. м., което иначе би струвало над 650 хил. долара.
Този очарователен апартамент в шведския град Стокхолм предлага невероятна гледка към реката. Той се намира в триет...
17/07/2015След закупуването на имота, Сара и Майкъл експертно се заемат с проектирането на проекта. Основният проблем, пред който се сблъскват е как да се възползват максимално от ограниченото пространство за реализиране на плановете си. Познавайки предисторията на пространството, креативната двойка ентусиасти се заема с премахването на гипсокартона и шперплата, разкривайки оригинални архитектурни характеристики отдолу, включително двуцветна тухлена зидария. Тази тухлена зидария им помага да решат темата и цветовата схема на бъдещия дизайн.
За да измислят концепция, Сара и Майкъл живеят тук около година, преди да започнат ремонта. Бившата пекарна има 3,5 метра високи тавани, а така дизайнерите успяват майсторски да оптимизират пространството. Те бързо разбират, че за да се оползотвори най-добре наличното пространство, единствената възможност е да позиционират някои зони вертикално.
Така след приключване на ремонта апартаментът имаше площ не 60, а 75 "квадрата". Освен това те успяват да увеличат максимално пълния потенциал на апартамента, като го разделят на отделни функционални блокове, които служат на конкретна цел.
Основното нещо, на което те обръщат внимание, е създаването на достатъчно място за съхранение, от връхни дрехи и обувки до домакински уреди и перилни препарати. Поради тази причина всеки свободен ъгъл и повече или по-малко подходящо място за килер е използван изключително рационално.
Освен това младите хора планират жилищното пространство по такъв начин, че да е удобно да живеят и работят в него не само за двойка фрийлансъри, но и за младо семейство с дете или творчески човек. За това пространството е ограничено, а не с помощта на стени. Двойката решава да създаде многофункционални модули от рамка, обшита с шперплат, вътре в която са оборудвани всички системи за съхранение. Това въвеждане също така елиминира необходимостта от закупуване на корпусни мебели и прави възможно осигуряването на допълнително свободно пространство.
След всички реализации и трансформации младите хора се сдобиха с модерен и стилен апартамент с антре, всекидневна, баня и спалня на долното ниво. На мецанина успяват да оборудват дори офис зона, която се намира над кухнята и спалня за гости.
Забележително: При проектирането на интериора Сара и Майкъл се стремят да създадат минималистична, но същевременно домашна атмосфера. Поради ограниченото пространство те избират фотьойли и столове в естествени цветове, предпочитайки дървени плотове, в хармония с шперплат, който се превърна в основен завършващ материал в интериора. Те дори купуват стара работна маса (използвана вместо маса за хранене), за да подчертаят индустриалното минало на сградата.
Това е едно малко пространство от 25 квадратни метра, в което никой не би имал против да живее. Творенията на Wohnwa...
05/03/2016