Минимално пространство, минимум вещи и максимален комфорт. Или казано с други думи – как на 18 кв.м може да се организира жилище с всички удобства за нормален живот и същевременно да може да приемаме гости тук.
Португалският дизайнер Габриела Гомес създаде интересно и компактно жилище. Нейната работа, Shelter Bygg, е комбинаци...
29/08/2015Звучи абсурдно, нали? Всъщност се оказва, че няма невъзможни неща.
Въпрос на правилния проект и изчисления.
Този малък апартамент се намира в Будапеща, Унгария. Създаден е от архитектурно бюро POSITION Collective специално за...
17/01/2016Жилището принадлежи на младо момиче, което ръководи проекта от разстояние. С дизайнера планират открито пространство с последователни зони, където обзавеждането се трансформира и адаптира към нуждите на собствениците. Това е един вид японски подход, където се проектират къщи с променящи се и постоянни компоненти. Затова и тук цялото оборудване – от входната врата, през вентилацията до уредите, се управляват от системата „умен дом“ от телефона.
Идеята е са се скрие всичко възможно най-много, за да се остави място за въздух. Възприятието за мебелите е не като нещо монолитно и постоянно, а като вещи, които се трансформират и променя.
Въпреки аскетизма във всичко, в банята има място за растения. Благодарение на височината от 3 м, тази стая има прозорец, където влиза естествена светлина, а огледалните повърхности я отразяват, увеличавайки пространството.
Този скандинавски едностаен апартамент се намира в центъра на Гьотеборг в Швеция. Въпреки сравнително малка площ о...
20/12/2015