Дори големите апартаменти могат визуално да изглеждат мрачни и тесни. Цялата вина - безпорядък и липса на въздух. И ако първият проблем може да бъде решен чрез обичайното разтоварване на нещата, тогава всичко не е толкова просто с втория. Вижте как визуално да разширите пространството, така че интериорът да стане уютен.
Елегантност, изчистени форми, минимум декорация и орнаменти, семпли, но стилни мебели. Всичко това е минимализмът. Ед...
25/08/2016Метод 1: Светъл фон
Може би всички знаят, че белият цвят визуално разширява пространството и затова често се използва в малки и тъмни стаи. Въпреки това, за мнозина чистото бяло изглежда твърде скучно и избледняло, а понякога дори се възприема като липса на цвят като такъв.
В този случай светлите и разредени тонове ще дойдат на помощ (да, бялото има много нюанси). Отлично решение би било мляко, слонова кост, шампанско. Можете също да дадете предпочитание на пастелни цветове: бежово, мента, лавандула, бледо синьо. За да размажете линиите и да създадете ефекта на безкрайно пространство, боядисайте стените и тавана в същия цвят. Ако искате да добавите жар към интериора, тогава изберете подобни нюанси и направете една стена в стаята „акцент“, например в главата на леглото или зад дивана.
Светлият интериор се нуждае от ярки атрибути. Това може да бъде зелен диван, жълти завеси или абстрактни картини в червени рамки. Не поставяйте твърде много акценти, един или два ще бъдат достатъчни.
Метод 2: Минимум шкафове и рафтове
Най-вече системите за съхранение претоварват пространството, по-специално шкафове, рафтове, рафтове и скринове. Да, те са функционални и практични, тъй като помагат да се избегне бъркотията в апартамента, но при желание могат да бъдат заменени с една система за съхранение.
Отлично решение за малка спалня, коридор или всекидневна ще бъде гардероб до тавана, който да съответства на стените без декоративни елементи и допълнителни детайли. Той ще се слее с пространството и по този начин ще бъде възможно най-невидим. Фитингите също са по-добре да избират светлина, а не контрастни, това се отразява на възприятието.
Ако в апартамента останат рафтове и свободни повърхности под формата на конзоли, нощни шкафчета, масички за кафе, уверете се, че те не са затрупани с всякакви фигурки, вестници, стари плакати, книги, които не четете. Всички тези неща затрупват пространството, носят ненужна, остаряла информация и отвличат вниманието от самия интериор.
Да поговорим за кухненския дизайн и стил. Стая, изпълнена с вкусна храна, с красота, лукс и удобство. Стая, където ця...
21/01/2017
Метод 3: Разчистване
Разчистването е до голяма степен философски процес, така че трябва да подходите към него с подходящото отношение. Нещо ново и вдъхновяващо трябва да дойде на мястото на старите предмети, които вече са изслужили времето си. Не оставяйте стаята напълно празна, в противен случай ще изглежда безжизнена. Нека всяко нещо, което присъства тук, носи определено значение.
Метод 4: Игра със светлина
Апартаментът трябва да има много светлина, в противен случай няма да може да изглежда просторен. Дори ако имате северна страна, разделете завесите (или окачете леки, почти прозрачни завеси), премахнете цветята в неудобни саксии от первазите, отваряйте прозорците по-често. Така лесно можете да пуснете естествена дневна светлина в стаята.
Ако това не е достатъчно, използвайте помощта на естествена светлина. Заменете обемистия полилей в центъра на тавана с лаконична лампа, която ще се впише във вашия интериор по цвят и дизайн, поставете прожектори около периметъра. Това са прости стъпки за създаване на уютна атмосфера, която не е претоварена с детайли и декор.
Метод 5: Празен кухненски плот
Кухнята не е място за безполезни неща, които използвате веднъж месечно. Затова проверете чекмеджетата и шкафчетата, оставете настрана устройствата, които не използвате, и щом имате свободна минута, ги изхвърлете в кошчето.
Друг важен нюанс е кухненският плот. Възприемането на кухнята до голяма степен зависи от това, така че определено трябва да се уверите, че е възможно най-празно. Оставете тук само тези предмети, които използвате ежедневно. От оборудване - чайник, от продукти - растително масло, захар и сол. Съсредоточете се върху вашите навици и нужди.
Между другото, има смисъл да не поставяте малки неща (стойка с прибори, контейнери с подправки, дозатор за масло и т.н.) върху целия плот, а да ги съберете на една красива табла, например ракита или дърво. По този начин можете да избегнете визуален шум.
Поставете всичко останало в чекмеджета и шкафове. За удобство можете да сортирате някои неща в кутии и кошници - същите кърпи, гъби за миене на съдове, аксесоари за печене (фолио, пергамент).
Метод 6: Без килим и тюл
С текстила ситуацията е малко двойна: от една страна, той прави интериора много по-комфортен, а от друга страна, той краде свободно пространство и го прави камерен. Ако основната ви задача е да добавите въздух в стаята, тогава точно сега можете да махнете завесите от прозорците, да махнете одеялата и декоративните възглавници (върнете се, когато дойде зимата и искате да се насладите на комфорт).
Що се отнася до килима, продукт с дълга купчина може да бъде заменен с мат от юта или сизал. Основният плюс е, че материалите са естествени и в тях не се натрупва прах. Друг вариант е напълно да се отървете от килимите с големи косми. Ако апартаментът е топъл през зимата и хладен през лятото, може да не ви трябват.