Използвате една и съща кърпа за бърсане в цялата къща
Така реално вие пренасяте бактерии и мръсотия от едно място на друго. Експертите препоръчват да имате една кърпа за дървените мебели, една за стъкло, една за банята, друга за кухнята…
Използвате пера за почистване на праха
Без значение какво ви обещава рекламата, така не почиствате праха, а я избутвате от една повърхност на пода. Заменете с микрофибърна кърпа, която улавя праховите частици.
Не почиствате прахосмукачката
Не забравяйте да сменяте редовно филтрите, защото при почистване те поемат мръсотията, но не я задържат, а я изхвърлят под формата на фини частици, които поглъщаме.
Слагате цялата посуда в съдомиялната машина
Малките кухненски инструменти като преса за чесън, ренде или ножове за сирене могат да увредят по – фините чаши и чинии. Уверете са че са безопасно място или ги мийте на ръка.
Не измивате четката за тоалетна
По този начин пренасяте бактерии и микроби от едно място на друго. Затова след като забършете тоалетната, пуснете водата и я измийте.
Пропускате мивката
Това, че мием на нея, не означава, че самата тя не е мръсна. Затова след като измиете чиниите, не забравяйте са минете с малко сода и топла вода.
Чистите от пода нагоре
Измивате пода, след това изтривате масата, от която падат трохи. Резултатът е отново мръсен под. Правилният начин е да чистите отгоре надолу – по – лесно и ефективно е.
Нанасяте почистващото средство директно върху повърхността
Това води до натрупване на препарата и омазнява повърхностите, което привлича повече прах. Вместо това напръскайте върху кърпа от микрофибър, след което избършете повърхностите.