Под влияние на традиционния японски дизайн и архитектура, и дзен философията, минималистичният интериор е харесван заради своята простота, елегантност и стил. Тук основното правило е по-малкото е повече, което прави помещенията изключително просторни, светли и изчистени от гледна точка на обзавеждане.
Обикновено свързваме този дизайн с белия цвят, но не в скучните и стерилни нюанси, а в богатата гама, която то има – бежово, слонова кост, крем…
Радостта и освобождението от ограничения задават същността на тези стаи. Архитектурната структура и материали се превръщат в орнаменти, но балансът и чистотата на дизайна създават успокояващ, подхранващ и вдъхновяващ интериор.
Ярките цветове и смелите шарки не са табу за минимализма, а са основни инструменти, за да добавите интерес. Елементи като малка помощна маса в неутрален цвят или тъмна лампа добавят топлина и драматизъм.
И тук суровото, първичното и неподправеното се ценят, затова, ако в жилището ви има тухлена стена, красив архитектурен елемент или орнамент, не го крийте, а го подчертайте като антипод на цялостната визия.
Минималистичното не означава скучно! Кухнята е идеалното място, на което да сложите различни видове облицовки и материали, като например дърво, камък и матирано или гланцово шкафче – комбинация, която добавя измерение.
За да вдъхнете живот и топлина на минималистичния дом, добавете топлина с дървен материал - естественият дъб е любимото или избелено дърво за скандинавски привкус.
Ако търсите модерен минимализъм основно правило, което трябва да следвате е без никакво претрупване. Заложете на открити рафтове, дори обикновен метален рафт, са чудесен начин да изложите ваши вещи, като същевременно да запазват свободни работните площи.