За да се чувстваме добре в дома си, трябва да го обзаведем по начин, който да предразполага за това. Но често когато декорираме се оказва, че правим грешки, които развалят интериора и не създават усещане за дом и комфорт.
От Bright Side споделят кои са най-често срещаните неправилни детайли, които създават не усещане за хаос и безредие.
Статуетки „7 слона“
Този вид фигурка беше много популярен през 90-те години, но днес са толкова демоде, че е по-добре да забравите за тях.
Цветни лампи
Ако искате да създадете ярък акцент, нека това да не бъде с подобни цветни лампи. Вместо това заложете на ефектно лед осветление.
Декоративно ветрило на стените
Огромно ветрило, сложено на стената е друг знак за демоде аксесоар. Вместо това изберете триптих - комплект от 3 плаката или картини, за да украсите стената си.
Полилей с висулки
Спомняте ли си тези така модерни преди години полилеи? Днес те изобщо не са актуални и е по-добре да се откажете от тях.
Изкуствени слънчогледи
Ако искате цветя у дома, нека да не са изкуствени. А ако смятате, че няма да може да се грижите за по-капризни видове, по-добре изберете сукуленти, например, поставени в стилен терариум .
Фото тапет
Тапетът, който е украсен със снимки на гора или океан, беше широко разпространено дизайнерско решение, но днес е просто смешно.
Стикери на огледалата
Преди 20 – на години всеки, който искаше да добави нотка на креативност към интериора, използваше стикери на огледалата си. Днес обаче забравете за това.
Ярки кърпи в банята
Изобилието от ярки и разноцветни предмети в банята може да претовари интериора. Бели, тъмносини и сиви кърпи са вечна класика, която винаги ще изглежда страхотно.
Сушилник за съдове, разположен над мивката
Сушилка за съдове, висяща точно над мивката, не изглежда естетически приятно. Освен това подобно местоположение не е толкова удобно или практично. По-добре е да ги слагате отстрани или най-добре, ако имате миялна.
Плочки в различни нюанси
Многоцветните керамични плочки в една и съща цветова схема, но в различни нюанси, могат да ви объркат, когато ги гледате. Тук работи следното правило: колкото по-просто, толкова по-добре. Ето защо едноцветните или черно-белите дизайни ще изглеждат много по-добре.